Rabat 25%

na wymianę klocków i tarcz hamulcowych

Głównym czynnikiem, o którym powinniśmy pamiętać podczas użytkowania samochodu jest zachowanie bezpieczeństwa. Nie chodzi jedynie o przestrzeganie przepisów drogowych, ale także o sprawność techniczną pojazdu. Jednym z ważnych układów, którego działanie należy systematycznie weryfikować jest układ hamulcowy. O jego sprawnym funkcjonowaniu decyduje m.in. stan klocków i tarczy hamulcowych.

Skorzystaj z naszej promocji i odbierz rabat 25% na wymianę klocków i tarcz w naszym serwisie.

 

Dlaczego te elementy są tak istotne? I kiedy należy przeprowadzić ich wymianę? Odpowiedzi udzieli nasz fachowy doradca.

Jak używać, żeby nie zużyć

Tarcze i klocki to elementy, które po pewnym czasie eksploatacji przestają spełniać swoją rolę. Należy pamiętać, że najbardziej szkodliwe dla całego układu hamulcowego – w tym tarcz i klocków – jest gwałtowne hamowanie oraz natychmiastowe ruszanie po zahamowaniu. Taka jazda grozi nawet spaleniem tarcz i klocków. Aby układ zdążył się schłodzić, należy po szybkim hamowaniu odczekać chwilę przed ponownym ruszeniem z miejsca.

Pamiętajmy, tarcze oraz klocki stanowią  „duet”, więc zniszczone lub nadmiernie zużyte klocki będą powodowały szybsze niszczenie tarcz. Należy wymieniać je, gdy tylko zaobserwujemy oznaki świadczące o tym, iż czas ich prawidłowego funkcjonowania dobiegł końca.

Cały układ hamulcowy jest również mniej narażony na uszkodzenia, gdy hamujemy silnikiem, a hamulec wciskamy dopiero w ostatnim możliwym momencie. Jeśli natomiast jesteśmy zmuszeni, by często wykorzystywać hamulec, np. podczas pokonywania krętych górskich tras, pamiętajmy, by robić to delikatnie. Dzięki temu tarcze zdążą odprowadzić ciepło.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe?

Kiedy należy wymienić klocki hamulcowe? Niektórzy uważają, że decyduje o tym ilość przebytych kilometrów. Nie zawsze jest to jednak słuszne rozwiązanie, ponieważ każdy kierowca porusza się po nieco innym terenie i kieruje samochodem w odmienny, charakterystyczny dla siebie sposób. Czy istnieje więc jakaś inna metoda?

Sprawdzanie stanu technicznego klocków hamulcowych w naszym serwisie Volvo Car Kalisz jest  stałym elementem dorocznego przeglądu auta. Jednak to nie wszystko. Jeśli w czasie codziennego użytkowaniu pojazdu zauważysz niepokojące symptomy, takie jak pisk podczas hamowania, nadmierne drgania, wydłużona droga hamowania, a także „odbijanie” pedału, powinieneś zgłosić się do serwisu. Powyższe sygnały świadczą bowiem o tym, że klocki uległy zużyciu i nie pełnią już dobrze swojej funkcji. Przy wymianie klocków hamulcowych w naszym serwisie  mierzymy również stan i grubość tarczy hamulcowej.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe?

Elementy tarcz hamulcowych zużywają się znacznie wolniej, jednak wciąż podlegają codziennej, wzmożonej eksploatacji. O ich złym stanie technicznym mówią nam objawy podobne do tych opisanych powyżej: trudne hamowanie, niepokojące odgłosy i drgania, które przybierają na sile. O żywotności tarcz decyduje m.in. to, z jakiego materiału są wykonane i jaka jest ich konstrukcja – warto więc wybierać części wysokiej jakości w autoryzowanym serwisie.

Należy jednak pamiętać, że powolne zużywanie to nie jedyny problem, z którymi możemy się spotkać. Podczas dorocznego przeglądu nasz mechanik sprawdza również różnego rodzaju skrzywienia, które powodują drgania w okolicy kierownicy lub całego zawieszenia.

Warto wspomnieć o tym, że szkodliwy wpływ na tarczę hamulcową ma jej nierównomierne schładzanie. Może się ono zdarzyć np. w sytuacji, w której, po ostrym hamowaniu, wjedziemy w kałużę. Tarcza, ochlapana zimną wodą, może znacząco się skrzywić, a niekiedy nawet pęknąć. Do tego typu deformacji może również prowadzić: uderzenia w krawężnik całym kołem lub nieprawidłowe wyważenie koła.

Czym skutkuje brak wymiany tarcz i klocków?

Zaniechanie takiej wymiany może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli tarcze  i klocki będą niesprawne, niesprawny stanie się również cały układ. Nie może być wtedy mowy o bezpiecznej jeździe. W trosce o życie i zdrowie swoje, pasażerów oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego zachęcamy do systematycznego kontrolowania stanu klocków i tarcz hamulcowych. Nasi doradcy na każdym przeglądzie informują klientów o grubości okładziny klocka hamulcowego i przewidywanym dystansie pozostałym do przejechania.

Dodatkowo zalecamy również wymianę płynu hamulcowego co 2 lata. Płyn hamulcowy pochłania wilgoć z otoczenia i traci swoje właściwości, przez co dodatkowo układ hamulcowy koroduje.

 

 

Przykładowe ceny usług z rabatem powyżej 25%
Nazwa usługi
Cena od przed rabatem*
Cena od po rabacie
Klocki przód
964
699
Klocki tył
778
579
Tarcze przód
1676
1257
Tarcze tył
1640
1230
Wycieraczki
258
199

*Cena podana w ofercie jest najniższą ceną usługi w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki ceny (promocji).

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z naszym doradcą lub umów się na przegląd poprzez formularz.

Adrian Kowalczyk
Doradca serwisowy
+ 48 726 066 600
serwis@volvocarkalisz.dealervolvo.pl

Kacper Kidoń
Doradca serwisowy
+48 726 066 600
serwis@volvocarkalisz.dealervolvo.pl

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń +48 726 066 600
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

pozostało znaków

Więcej › w tym danych kontaktowych, danych historii zakupów produktów i usług Volvo oraz danych dotyczących korzystania z serwisów volvocars.com przez Volvo Car Poland sp. z o.o. w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo. Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/forms/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie https://www.volvocars.com/pl/footer/polityka-prywatnosci. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Volvo Car Kalisz otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin
|
Volvo Car Kalisz

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

Te pliki cookie są niezbędne do działania naszej witryny internetowej i nie można ich wyłączyć w naszych systemach. Zazwyczaj są one ustawiane tylko w odpowiedzi na działania podejmowane przez użytkownika w celu zgłoszenia żądania wykonania określonej usługi, takie jak ustawienie preferencji w zakresie prywatności, zalogowanie się lub wypełnienie formularza. Użytkownik może określić w ustawieniach swojej przeglądarki, czy chce blokować tego typu pliki cookie lub być o nich ostrzegany, ale niektóre części witryny nie będą wówczas działać.

POMIAR WYDAJNOŚCI

Te pliki cookie pozwalają nam na zliczanie wizyt i źródeł ruchu w naszej witrynie, dzięki czemu możemy mierzyć i usprawniać jej działanie. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, które strony są najbardziej, a które najmniej popularne, a także zrozumieć, jak odwiedzający poruszają się po naszej witrynie. Wszystkie dane gromadzone przez te pliki cookie są agregowane, w związku z czym pozostają anonimowe. Jeśli użytkownik nie wyrazi zgody na stosowanie tych plików cookie, nie będziemy wiedzieć, kiedy odwiedził naszą witrynę ani nie będziemy w stanie monitorować jej działania.

PERSONALIZACJA REKLAM

Pliki ‘cookies’ (tzw. ciasteczka) są wykorzystywane w reklamach Volvo na stronach internetowych stron trzecich, w tym w mediach społecznościowych, i służą nam do mierzenia efektywności kampanii reklamowych. Pozwalają nam dopasowywać treści reklamowe do indywidualnego odbiorcy i ułatwiają kontakt z nami, także poprzez inne kanały komunikacji (e-mail, aplikacja Volvo Cars, media społecznościowe itd.). W przypadku odrzucenia zgody na ich działanie, reklamy (także nasze) będą wciąż pojawiały się podczas przeglądania stron internetowych, a informacje marketingowe będą nadal przesyłane zgodnie z wyrażoną zgodą, jednak treści reklamowe nie będą dobrane indywidualnie i przez to mniej dopasowane do odbiorcy.