Rabat 25%

na wymianę klocków i tarcz hamulcowych

Głównym czynnikiem, o którym powinniśmy pamiętać podczas użytkowania samochodu jest zachowanie bezpieczeństwa. Nie chodzi jedynie o przestrzeganie przepisów drogowych, ale także o sprawność techniczną pojazdu. Jednym z ważnych układów, którego działanie należy systematycznie weryfikować jest układ hamulcowy. O jego sprawnym funkcjonowaniu decyduje m.in. stan klocków i tarczy hamulcowych.

Skorzystaj z naszej promocji i odbierz rabat 25% na wymianę klocków i tarcz w naszym serwisie.

 

Dlaczego te elementy są tak istotne? I kiedy należy przeprowadzić ich wymianę? Odpowiedzi udzieli nasz fachowy doradca.

Jak używać, żeby nie zużyć

Tarcze i klocki to elementy, które po pewnym czasie eksploatacji przestają spełniać swoją rolę. Należy pamiętać, że najbardziej szkodliwe dla całego układu hamulcowego – w tym tarcz i klocków – jest gwałtowne hamowanie oraz natychmiastowe ruszanie po zahamowaniu. Taka jazda grozi nawet spaleniem tarcz i klocków. Aby układ zdążył się schłodzić, należy po szybkim hamowaniu odczekać chwilę przed ponownym ruszeniem z miejsca.

Pamiętajmy, tarcze oraz klocki stanowią  „duet”, więc zniszczone lub nadmiernie zużyte klocki będą powodowały szybsze niszczenie tarcz. Należy wymieniać je, gdy tylko zaobserwujemy oznaki świadczące o tym, iż czas ich prawidłowego funkcjonowania dobiegł końca.

Cały układ hamulcowy jest również mniej narażony na uszkodzenia, gdy hamujemy silnikiem, a hamulec wciskamy dopiero w ostatnim możliwym momencie. Jeśli natomiast jesteśmy zmuszeni, by często wykorzystywać hamulec, np. podczas pokonywania krętych górskich tras, pamiętajmy, by robić to delikatnie. Dzięki temu tarcze zdążą odprowadzić ciepło.

Kiedy wymienić klocki hamulcowe?

Kiedy należy wymienić klocki hamulcowe? Niektórzy uważają, że decyduje o tym ilość przebytych kilometrów. Nie zawsze jest to jednak słuszne rozwiązanie, ponieważ każdy kierowca porusza się po nieco innym terenie i kieruje samochodem w odmienny, charakterystyczny dla siebie sposób. Czy istnieje więc jakaś inna metoda?

Sprawdzanie stanu technicznego klocków hamulcowych w naszym serwisie Volvo Car Kalisz jest  stałym elementem dorocznego przeglądu auta. Jednak to nie wszystko. Jeśli w czasie codziennego użytkowaniu pojazdu zauważysz niepokojące symptomy, takie jak pisk podczas hamowania, nadmierne drgania, wydłużona droga hamowania, a także „odbijanie” pedału, powinieneś zgłosić się do serwisu. Powyższe sygnały świadczą bowiem o tym, że klocki uległy zużyciu i nie pełnią już dobrze swojej funkcji. Przy wymianie klocków hamulcowych w naszym serwisie  mierzymy również stan i grubość tarczy hamulcowej.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe?

Elementy tarcz hamulcowych zużywają się znacznie wolniej, jednak wciąż podlegają codziennej, wzmożonej eksploatacji. O ich złym stanie technicznym mówią nam objawy podobne do tych opisanych powyżej: trudne hamowanie, niepokojące odgłosy i drgania, które przybierają na sile. O żywotności tarcz decyduje m.in. to, z jakiego materiału są wykonane i jaka jest ich konstrukcja – warto więc wybierać części wysokiej jakości w autoryzowanym serwisie.

Należy jednak pamiętać, że powolne zużywanie to nie jedyny problem, z którymi możemy się spotkać. Podczas dorocznego przeglądu nasz mechanik sprawdza również różnego rodzaju skrzywienia, które powodują drgania w okolicy kierownicy lub całego zawieszenia.

Warto wspomnieć o tym, że szkodliwy wpływ na tarczę hamulcową ma jej nierównomierne schładzanie. Może się ono zdarzyć np. w sytuacji, w której, po ostrym hamowaniu, wjedziemy w kałużę. Tarcza, ochlapana zimną wodą, może znacząco się skrzywić, a niekiedy nawet pęknąć. Do tego typu deformacji może również prowadzić: uderzenia w krawężnik całym kołem lub nieprawidłowe wyważenie koła.

Czym skutkuje brak wymiany tarcz i klocków?

Zaniechanie takiej wymiany może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli tarcze  i klocki będą niesprawne, niesprawny stanie się również cały układ. Nie może być wtedy mowy o bezpiecznej jeździe. W trosce o życie i zdrowie swoje, pasażerów oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego zachęcamy do systematycznego kontrolowania stanu klocków i tarcz hamulcowych. Nasi doradcy na każdym przeglądzie informują klientów o grubości okładziny klocka hamulcowego i przewidywanym dystansie pozostałym do przejechania.

Dodatkowo zalecamy również wymianę płynu hamulcowego co 2 lata. Płyn hamulcowy pochłania wilgoć z otoczenia i traci swoje właściwości, przez co dodatkowo układ hamulcowy koroduje.

 

 

Przykładowe ceny usług z rabatem powyżej 25%
Nazwa usługi
Cena od przed rabatem*
Cena od po rabacie
Klocki przód
964
699
Klocki tył
778
579
Tarcze przód
1676
1257
Tarcze tył
1640
1230
Wycieraczki
258
199

*Cena podana w ofercie jest najniższą ceną usługi w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki ceny (promocji).

Masz więcej pytań?

Skontaktuj się z naszym doradcą lub umów się na przegląd poprzez formularz.

Adrian Kowalczyk
Doradca serwisowy
+ 48 726 066 600
serwis@volvocarkalisz.dealervolvo.pl

Kacper Kidoń
Doradca serwisowy
+48 726 066 600
serwis@volvocarkalisz.dealervolvo.pl

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń +48 726 066 600
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Volvo Car Kalisz otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Volvo Car Kalisz

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.