Z cyklu "Salon Volvo po godzinach"

Moje wymarzone C40

Czasami zwracacie się do nas z pytaniem „ A Pan/Pani jakim samochodem chciałby/chciałaby  jeździć?” To pytanie, które bardzo często słyszymy jako handlowiec czy doradca klienta serwisowego salonu Volvo.

Nasza odpowiedz zawsz brzmi : „Nie ważne jaki model, ważne, że Volvo”😊

Czy wynika to tylko z lojalności do swojego miejsca pracy? Absolutnie nie! Przecież jako handlowcy czy doradcy serwisowi mamy duże doświadczenie motoryzacyjne. Dobrze znamy konkurencje. Często mamy sami okazje testować inne modele a decyzja o tym czy jeździmy nie zależy od tego w jakiej marce pracujemy. Każdy z nas ma inne potrzeby oraz inne wymagania. Jedni z nas są świeżo upieczonymi rodzicami, jedni nie dość, że mają dużą rodzinne to jeszcze dwa psy a jeszcze inny lubią luksusowe limuzyny. Czy każdy z nas jest w stanie wybrać coś dla siebie z gamy samochodów Volvo?

Postanowiliśmy to sprawdzić! Zrobiliśmy „burzę mózgów” i każdy z nas wybrał model Volvo dla siebie. Podeszliśmy do tego testu jako potencjalny klient i przeanalizowaliśmy zarówno zalety i wady dostępnych modeli. Co każdy z nas wybrał dla siebie i dlaczego? Tego dowiecie się ze specjalnego cyklu „Salon Volvo po godzinach”. Zapraszamy Was na bloga, gdzie sukcesywnie każdy z naszych doradców, będzie publikować swoje krótkie artykuły.

 

Norbert Kruziński

Norbert Kruziński – doradca handlowy w salonie Volvo Car Kalisz. Wybitny specjalista od elektryfikacji. Nurtuje Cię jakieś pytanie odnośnie samochodów elektrycznych? Pytaj śmiało Norberta! To jego osobę zobaczysz na filmach na naszym kanale YouTube, gdzie prezentuje modele Volvo Recharge ale również opowiada o zaletach silników typu plug-in. Zaraz po dzieciach, jego miłość kierowana jest w stronę sportów ekstremalnych takich jak akrobatyka, skoki z klifów (z wysokości 23 metrów!) oraz parkour… Dla osób, które tak jak my, nie mających kompletnie pojęcia co to takiego śpieszymy z wyjaśnieniem z Wikipedii -„Parkour to sprawne pokonywanie napotykanych w mieście przeszkód. Najważniejsze jest to, aby robić to w możliwie jak najprostszy sposób, nie tracąc przy tym siły i szybkości” – można się było tego spodziewać po nim, bo rzeczywiście to człowiek, który nie usiedzi w miejscu. Obecnie na tapecie u Norberta pojawiła się pasja do nurkowania. Jest właściwie już na finiszu robienia patentu nurka, więc mocno trzymamy za niego kciuki!

Jako młody człowiek nie wiedziałem co będę chciał robić w przyszłości. Szukałem pomysłów wszędzie i jak każdego chłopaka interesowało mnie wszystko co dotyczyło majsterkowania. Nagle podczas rozbierania kolejnej zabawki wbił mi się śrubokręt w palec. Spojrzałem wkurzony na niego i wtedy dostałem olśnienia! Zdecydowałem o obraniu kierunku w stronę motoryzacji i skończyłem szkołę samochodową. Tak po latach trafiłem jako doradca handlowy do Volvo Car Kalisz.

Co dała mi nauka w szkole samochodowej? To, że jako handlowiec znam produkt nie tylko z zewnątrz ale i od strony konstrukcyjnej. Moje zamiłowanie do majsterkowania znacząco przełożyło się na postrzeganie marek samochodowych na naszym rynku. Z tego zrodziła się też pasja do najnowocześniejszych technologii. Zapytasz mnie jaki samochód wybrał bym dzisiaj dla siebie? Zdecydowanie elektryka!

Stając przed wyborem idealnego auta bez zawahania wybieram Volvo C40. Czy dlatego, że pracuje w Volvo Car Kalisz. Absolutnie nie! Volvo C40 to samochód elektryczny w pełnym tego słowa znaczeniu. Urzeka mnie w nim jego szwedzka prostota, nowoczesny design, przemyślana technologia, ale przede wszystkim…. cisza. Tak cisza. To już chyba przestarzały stereotyp, że prawdziwy fan motoryzacji to taki, który lubi ”ryk” silnika i głośną muzykę w samochodzie. Żyjemy w takich czasach, gdzie na każdym kroku jesteśmy wręcz bombardowani różnymi bodźcami i dźwiękami. Wsiadając za kierownicę auta powinniśmy kierować swoją uwagę na drogę, starać się wyciszyć tak by czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy. Czy potrzebny jest jeszcze jakiś dźwięk? Nie, mi wystarczy moc. A wybierając Volvo C40 zdecydowanie mamy moc i to nie małą bo aż mamy 408 km i moment obrotowy 660 Nm. A przyspieszenie od 0 do 100km? 4,7 sekundy. Robi wrażenie!

Spytacie o zasięg. Na jednym ładowaniu to aż 500 kilometrów a naładowanie od 10 do 80% baterii trwa zaledwie 27minut. Spytacie o realny zasięg. Na jednym ładowaniu to aż 500 kilometrów. Nie spokojnie, nie pomyliłem się. To jest realny zasięg. Wszystko zależy od kierowcy i tego w jaki sposób użytkuje swoje Volvo C40. To trochę tak jak w przypadku korzystania ze smartfonu. Jeżeli korzystasz jednocześnie z kilkunastu funkcji telefonu, bateria dość szybko się rozładuje.

W przypadku samochodu elektrycznego, oprócz silnika elektrycznego, największych „pochłaniaczem” energii jest klimatyzacja i ogrzewanie. Poza tym, na zasięg w tradycyjnym samochodzie spalinowym przecież również w dużej mierze ma wpływ styl jazdy. Gwałtowne przyspieszanie, hamowanie, wysoka prędkość czy używanie klimatyzacji lub ogrzewania. I w samochodach elektrycznych panuje ta sama zasada. Samochody elektryczne też odczuwają Twój styl jazdy. Dlatego zawsze staram się wytłumaczyć klientom, że samochód elektryczny tak jak spalinowy, ma swoje wady i zalety. Trzeba się go nauczyć. Tak jak wszystkiego co nowe na początku. Z telefonem też w pierwszych dniach użytkowania „zaprzyjaźniamy się”, poznajemy jego funkcje i możliwości. Dlaczego z elektrykiem miało by być inaczej? Ja uważam, że z Volvo C40 zdecydowanie należy się zaprzyjaźnić. Warto, w końcu chodzi o zero emisyjność.

Z kim jeszcze warto się zaprzyjaźnić? Z asystentem google. Uwielbiam tą funkcje w Volvo C40. „Hej google…” i tu już od Ciebie zależy o co zapytasz swojego przyjaciela. Wyznacz trasę do najlepszej pizzerii w Kaliszu. Wybierz numer do żony, żeby poinformować, że zabierasz ją dzisiaj na włoską kolacje. Wystarczy „Hej google…” i twój przyjaciel wykona za Ciebie ruchy, które normalnie oderwały by Twoją uwagę od drogi. A przecież liczy się bezpieczeństwo. Nieprawdaż?

A skoro o bezpieczeństwie mowa to oczywiście nie można nie wspomnieć o tym, że Volvo C40 posiada najnowsze systemy chroniące zarówno kierowcę i pasażerów ale także pieszych. Widok 360 stopni podczas parkowania czy układ ostrzegania o ruchu poprzecznym, który wspomaga kierowcę podczas cofania przy ograniczonej widoczności. Układ ten jest w stanie wykryć pojazdy przejeżdżające z tyłu, a w razie potrzeby włączyć automatyczne hamowanie. Dodatkowo układ ostrzegania o pojazdach w martwym polu lusterek (BLIS) zdecydowanie sprawdzi się na trasie a system unikania kolizji zarówno w dzień, jak i w nocy może pomóc w wykrywaniu i omijaniu innych pojazdów, pieszych, rowerzystów i dużych zwierząt. System działa w ten sposób, że najpierw kierowca otrzymuje ostrzeżenie, a następnie, jeśli nie zareaguje, włączane jest automatyczne hamowanie.

Warto też wspomnieć, że Volvo C40 Recharge dzięki w pełni zintegrowanym Mapom Google, podaje informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz automatycznie koryguje trasy dzięki czemu bezproblemowo dotrzesz do celu.

Spytacie jeszcze o to czy Volvo C40 jest dla każdego. Nie, nie jest. Samochód w pełni elektryczny jest dla ludzi świadomych swojego wyboru, przygotowanych do posiadania elektryka ( mówię tu o możliwości ładowania samochodu w domu lub miejscu pracy), dla osób, które trochę szerzej patrzą na problemy związane z zanieczyszczeniem naszej planety. Czy to znaczy, że osoby które wybierają silniki spalinowe źle postępują? Nie. Przecież możesz wybrać silnik hybrydowy lub hybrydowy typu plug in, które także znacznie obniżają emisyjność C02 lub robić szereg innych działań, które będą mniejszymi lub większymi krokami przybliżają nas w stronę neutralności klimatycznej.

Zrobiło się odrobinie „pompatycznie” ale zanim powiesz, że posiadanie elektryka w dzisiejszych czasach nie ma sensu, jest zbyt drogie lub to tylko ściema z tym oszczędzaniem warto poczytać i zaprzyjaźnić się z tematyką samochodów elektrycznych żeby rzetelnie poznać temat. Jeżeli nie wiesz gdzie szukać takich informacji zawsze możesz odwiedzić salon Volvo Car Kalisz. Z przyjemnością odpowiem Ci na każde pytanie odnośnie elektryfikacji….

W końcu jestem elektromechanikiem😊

Norbert

Dziękuje, że przeczytałeś mój artykuł.

Jeżeli chciałbyś/chciałabyś umówić się na jazdę testową lub skonfigurować swój wymarzony model Volvo chętnie Ci pomogę. Skontaktuj się ze mną za pomocą formularza lub zadzwoń. Do zobaczenia w salonie Volvo Car Kalisz.

Norbert Kruziński
Doradca handlowy
+ 48 726 066 600
salon@volvocarkalisz.dealervolvo.pl

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń +48 726 066 600
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Volvo Car Kalisz otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Volvo Car Kalisz

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.