Noc klasyków w Volvo Car Kalisz

Zobacz wszystkie zdjęcia

25 lutego do najstarszego miasta w Polsce zawitały piękne klasyki. Był to wyjątkowy wieczór w atmosferze przepełnionej pasją i miłością do klasycznej motoryzacji. Event odbył się we współpracy z grupą fanów Volvo Łódzkie w salonie Volvo Car Kalisz.

W trakcie wieczoru ponad 280 zaproszonych gości, klientów, dziennikarzy i miłośników tej marki mogło przyglądać się 5 wyjątkowym klasykom oraz ponad 30 samochodom marki Volvo należących do członków grupy wystawionym w przestrzeni serwisowej i przed salonem. Gościom wieczór umilał wyjątkowy duet muzyczny, mocna, klasyczna kawa serwowana przez baristę oraz wyśmienity catering. W trakcie eventu przybliżono także historię i właścicieli prezentowanych samochodów.

5 lat temu podczas oficjalnego otwarcia salonu Volvo w Kaliszu Krzysztof Lis mówił, że ma ogromną nadzieje, że w naszym mieście zapanuje moda na samochody Volvo. W ciągu tych 5 lat zarówno właściciele jak i cały nasz zespół dołożył wszelkich starań aby tak się stało. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że nasza praca została wykonana bardzo dobrze i nadzieje Krzysztofa się spełniły. Zapanowała moda na Volvo w Kaliszu. Widać to po Państwa zamówieniach, po ulicach naszego miasta, po eventach chociażby jak ten dziś. Chętnie odwiedzacie nasz salon, nasza stronę internetową i czy nasze social media.” – mówiła Malwina Lis, Marketing Menager Volvo Car Kalisz.

Dlatego dziś postanowiliśmy iść o krok dalej. Razem z naszymi przyjaciółmi z grupy Volvo Łódzkie chcemy przybliżyć Wam historie Volvo. Udowodnić, że ta marka, która jest prekursorem w nowoczesnych i ekologicznych rozwiązaniach oraz najlepszych na świecie systemach bezpieczeństwa ma też bardzo ciekawą historię. Cieszy nas to, że możemy ją przybliżyć i zaprezentować tak licznemu gronu. Tak jak już sami zdarzyliście zauważyć prezentujemy w salonie przepiękne Volvo Amazon, Volvo P1800, Volvo 240 i 144 oraz Volvo 480. Wszystkie te auta maja wspaniałych właścicieli, którzy zgodzili się nam opowiedzieć po krótce ich historie. Z tego miejsca chciałabym Państwu podziękować w imieniu właścicieli Stefan Lisa, Krzysztofa Lisa, swoim i całego naszego zespołu za tak liczna obecność i obiecać, że to nie ostatnia tego typu impreza w naszym salonie. Zawsze to powtarzam, że nasz salon to nie tylko budynek, w którym sprzedajemy te wspaniałe samochody ale również miejsce spotkań, wyjątkowych wydarzeń, rozmów i nowych znajomości. Mam nadzieje, że ten wieczór będzie dla Państwa inspiracja do sięgnięcia głębiej po historie marki Volvo. My jesteśmy ją szczerze zafascynowani.”

 

Z prezentowanych klasyków, szczególną uwagę przyciągał błękitny Volvo Amazon 124 z 1962 roku z silnikiem B18 o pojemności 1800 cm z 4 biegową skrzynią. „Jestem czwartym właścicielem tego samochodu. Samochód był zakupiony i sprowadzony z Danii w grudniu 2021 roku. Jako właściciel innego VOLVO 144 Delux z 1971 roku, podjąłem decyzję o chęci zakupu AMAZONA. To było ok 2 lata przed zakupem. Moim celem był Amazon z 1962 roku, samochód z mojego rocznika, jako prezent dla siebie na 60-te urodziny. Dodatkowo miał mieć 4 drzwi i podwójny gaźnik.” – opowiadał Marek Robacha. „Kombinację wręcz unikalna, ale po długich poszukiwaniach i bardzo dużej porcji szczęścia udało się. Poszukiwania zajęły mi prawie 1,5 roku. Poza poszukiwaniami w internecie, osobiście odwiedziłem ponad 30 właścicieli Amazonów  robiąc dokumentację zdjęciowo-opisową. W tym celu przejechałem po Europie kilka tysięcy kilometrów, odwiedzając Niemcy, Belgie, Holandie, Danię i oczywiście Szwecje. Samochód znalazłem na małej duńskiej wyspie Aaro, gdzie stał w wielkiej hali, pośród ekskluzywnych jachtów. Decyzja o zakupie była szybka. Samochód spełniał wszystkie moje wymagania i był sprawny do jazdy. Amazon był malowany ok. 11 lat temu, ma nowy układ hamulcowy i ma po remoncie tylny most. Z nie oryginalnych rzeczy, ma sportowy tłumik firmy SIMON. Po za tym jest w 100% oryginalny i nigdy nie miał jakiś większych napraw czy remontów. Samochód jak na swój wiek, jest w bardzo dobrym stanie technicznym”.

W salonie dumnie prezentowało się również Volvo P1800 S z 1972 roku, którego to finalna edycja, debiutowała jako piękne coupe w serialu „Święty” z Rogerem Moore’m w roli głównej. Mimo skromnego, czterocylindrowego silnika, w ofercie szwedzkiej marki wóz był zdecydowanym odejściem od wyłącznie trzeźwego myślenia o motoryzacji.  Do zaprojektowania jego karoserii i stworzenia pierwszych prototypów zaangażowano nawet włoskie studio stylistyczne Carrozzeria Frua. Opiekunem projektu został Helmer Petterson, który w latach 40 był odpowiedzialny za Volvo PV444. Auto wykonał jego syn Pelle Petterson . Oparty technicznie o model Amazon 121, samochód miał powstawać w zakładach Karmann’a, lecz po veto postawionym przez koncern VW wóz montowano początkowo od 1961r. w Wielkiej Brytanii (w zakładach Jensen) powstało 6000szt, a od 1963 roku produkcję przeniesiono do Szwecji. „Volvo P1800 w wersji ES (kombi) było produkowane w latach 1972-73. Całkowita produkcja tego modelu w latach 1961-1973 to 47492 sztuki, w tym w wersji ES (kombi) powstało 8077 sztuk. Prezentowany tutaj model to jedna, jedyna sztuka wyprodukowana w kolorze czarnym” – podkreślał Robert Koszuta, opiekun samochodu.

Kolejnymi perełkami, prezentującymi się w piękne oświetlonych wnętrzach salonu było Volvo 144 i 240, co warto podkreślić pierwsze z nich w najbogatszej wersji wyposażenia Grand Lux z 1972 roku. Auto przez 33 lat pozostawało w rękach jednego właściciela, co znacząco miało wpływ na jego stan i zachowanie się wszystkich dokumentów, faktur i chociażby zapasowego kluczyka w skórzanym, stylowym etui z logo salonu w Stuttgarcie. Auto nigdy nie było remontowane, zarówno jeżeli chodzi o silnik jak i o wnętrze, które zachowało się w 100%. „ W wersji Grand Lux auto posiada skórzaną tapicerkę, szyberdach, akcesoryjny obrotomierz, dodatkowe światła przeciwmgłowe z przodu i z tyłu, pasy bezpieczeństwa z przodu, lakier metallic oraz silnik B20E zasilany wtryskiem.” – podkreślał Bartek Druciarek, właściciel modelu 144 i 244. „ Z ciekawostek, skrzynia biegów wyposażona jest w overdrive, czyli nadbieg załączany elektrycznie a mechanizm rozrządu sprzężony jest na kołach zębatych. Jest to prawdziwa perełka na polskich drogach, bo spotkać w takim stanie zachowania, z takim wyposażeniem, drugie takie Volvo jest praktycznie niemożliwe”.

Volvo 240 to prawdziwa historia motoryzacji szwedzkiej marki, produkowane w praktycznie niezmienionej wersji od 1974 roku przez 19 lat. Prezentowana wersja Classic zarezerwowana dla sedanów, wyposażona jest w podgrzewane fotele przednie, akcesoryjny obrotomierz, radioodtwarzacz kasetowy Volvo, rolety tylnej szyby, szyberdach oraz trzecie światło „stop”. Mechanicznie to bardzo prosty samochód z napędem na tylnie koła. Wspomaganie układu kierowniczego i automatyczna skrzynia biegów, pozwalają na czerpanie przyjemności z niczym nie zakłóconej jazdy. Silnik tego auta to kolejna legenda, tzw. redblock, benzynowy o pojemności 2,3 litra. Nazwa wzięła się od malowania bloku silnika na czerwono a jego prostota i bezawaryjność przy odpowiednim serwisowaniu pozwala się cieszyć kolejnymi setkami tysięcy kilometrów bezkresnych podróży.

Wisienką na torcie w przestrzeni salonu Volvo Car Kalisz było w przenośni i dosłownie czerwone Volvo 480 ES z 1995 roku. „Zawieszenie do tych aut zaprojektowała angielska firma Lotus. Natomiast silniki pochodzą od firmy Reno i były one opracowane we współpracy z inżynierami Porsche. Nadwozie ,, shooting brake ” było oferowane tylko w wersji trzy drzwiowej.

Było to pierwsze Volvo z przednim napędem. Wiem, że te auta miały być produkowane na rynek amerykański stąd pojawiły się w nich podnoszone reflektory. W Ameryce sprzedano ich kilka sztuk na i były one w wyjątkowej wersji tapicerki skórzanej w kolorze kremowym . Prezentowany model 480 ES to auto wyjątkowe, gdyż posiada na zewnątrz oryginalny pakiet Haussera w którego skład wchodzą nakładki na progi ,tylna lotka , zderzaki przód i tył oraz snow cap na masce. Dodatkowo wewnątrz mamy pakiet hass drewniany, który również jest bardzo rzadko spotykany w tych autach.” – podkreślał Przemysław Urban właściciel auta.

W przestrzeni serwisowej salonu Volvo Car Kalisz nie zabrakło także prezentacji nieco młodszych modeli Volvo, m.in. 740, 850, 940 czy sprowadzane z USA Volvo 740 w oryginalnym oklejeniu policyjnym, jakim jeździło w stanowej policji w stanie Illinois.

Ten niesamowity wieczór zakończył koncert kaliskiego saksofonisty Rafała Gubańskiego oraz losowanie z nagrodą główną – tygodniową przygodą z wybranym przez zwycięzcę modelem Volvo.

„Dziękujemy wszystkim gościom za niesamowitą atmosferę, przepełnioną pasją i ciekawymi historiami. Za nowe przyjaźnie i znajomości, zaskakująco wysoką frekwencją i ogrom życzliwych słów.” – podkreślił Krzysztof Lis.

 

 

Za wykonanie zdjęć dziękujemy:

  • Michał Rabiega www.mysliszmasz.pl
  • Grzegorz Pietrzykowski GregKmk

 

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń +48 726 066 600
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Volvo Car Kalisz otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Volvo Car Kalisz

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.